Freelance Yazılımcı Olmak

2018 Güncel Yazı: 1 Yılda Neler Değişti?

Merhabalar,

Konya’da bir reklam ajansında Yazılımcı olarak çalışıyordum.

26 Temmuz 2017 tarihinde 3 yıllık geçmişim olan reklam ajansından askerliği 20 yaşında yapmış olmanın da rahatlığıyla ayrıldım. Hem işyerinde çalışıyor hemde eve gelip sabaha kadar çalışıyordum freelance olarak çalıştığım işlerim için. Fakat artık vücutta rahatsızlık vermeye başlamıştı son dönemlerde uykusuzluk. Sabah 6’ya kadar gece evde kendi işlerim için çalışıp sabah 9’da uyanıp işyerine gidiyor ve akşam 7’de işten çıkıp 1 saat yol,yemek geçiyor hemen 8’de tekrar bilgisayara oturup sabah 6’ya kadar yine kendi işlerimle uğraşıyordum yoruyordu artık.

En mantıklı olanın işyerini bırakarak evden çalışmak olduğunu düşündüm zaten hayalimdeki hayattı fakat işyeri sıkıntı yaşar yeni yazılımcı bulmak zor olur diye bırakamıyordum. Neyse konuştum işyeriyle 1 ay sonra çıkacağım diye ve çıktım sonunda.

Pişman mıyım? Asla 🙂

Peki neler değişti bıraktıktan sonra hayatımda?

İyi ki bırakmışım diyorum gece sabaha kadar çalışıp sabah 11’de uyanıp kahvaltımı yapıp çalışmaya başlıyorum canım sıkılınca hava almaya balkona çıkıyorum sigaramı içiyorum, kafama göre istediğim gün kendime tatil verebiliyorum. Çalışırken çok daha mutlu oluyorum. Kazancımda ciddi bir artış görüyorum. Kendimi geliştirmek için şuanda boş vakit bulamıyorum ama çok yakında bulacağıma inanıyorum 🙂

Korkmayın, deneyin tavsiye ederim süper bir hayat tarzı 🙂 Tabi elinizde müşterileriniz varsa deneyin evde boş boş yatarsanız zararınıza olur benim r10 sayesinde edindiğim yüzlerce müşterim olduğu için işi bırakınca problem yaşamadım.

Kendinize iyi bakın, okuduğunuz için teşekkür ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir